Tapu işlemlerinizi TAKBİS internet üzerinden yapın

“TAKBİS” yani Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi ile vatandaşlar tapu ile ilgili tüm işlemlerini internet üzerinden yapabilecek. Bu sistemle yurttaşlar, herhangi bir tapu dairesine gitmeden sıra alabilecek, başka bir ilden ya da ilçeden tapusunu alıp verebilecek.

Yapılan açıklamada Türkiye’de ki tüm tapu kayıtlarının TAKBİS‘e aktarıldığı belirtildi. Bu sayede ülke genelindeki tüm tapu müdürlükleri, online olarak TAKBİS ortamında vatandaşlara hizmet verebilecek.

Peki TAKBİS’in Avantajları Nelerdir?
Açıklamada özellikle kırsal alanda yaşayan vatandaşlara daha iyi bir hizmet götürülmesi kapsamında bu sistemin geliştirildiği vurgulandı. Böylece, vatandaşlar tapu dairelerine gitmeden tapu ile ilgili tüm işlemler için sıra alabilecek.

Başvurudan sonraki işlemler:

İnternet üzerinden başvuruyu yaptıktan sonra,ilgili müdürlükte çalışan personel tarafından vatandaşın cep telefonuna;

İşlemin başladığı
Harç dekontlarının hazır olduğu ve
İmza aşamasına
gelindiğine dair kısa mesajlar atılacak. Dolayısıyla TAKBİS ile vatandaşın tapu işlemleri için beklemesine gerek kalmayacak.


3 yorum

takbis hk.da

İYİDE BEN BURSA DA ADIMA KAYITLI TAPUSU ELİMDE KİMLİK NO İLE GİREMİYORUM BİLE ADINIZA KAYITLI MULK YOKTUR DIYOR NASIL GÜVENECEGİZ SİMDİ BİZ BU TAKBİSE
???

08.05.2012 - Ziyaretci

sistem çalışmıyor

siteyi önce yapım deneyin sonra vatandaşı çağırın yapamıyorsanız yapan birilerine yaptırın...

05.07.2012 - Ziyaretci

takbis hakkında

Sistem kullanıma hazır hale geldiğinde mutlaka çok yararlı olacak, ancak şu haliyle kullanıma hazır değil.Sistemin işlerliği test edilmeden hizmete açılmış gibi deklare etmek çok yalnış. Sistemi değil vatandaş Tapudaki çalışan kişilerin bile anlayabildiğinden emin değilim. En kısa zamanda eksiklerin tamamlanmasını dilerim. Saygılarımla

09.07.2012 - Ziyaretci