Takbis nedir

Takbis nedir ?

Tapu Ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS)
TAKBİS;
· Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün tapu ve kadastro tekniği ile ilgili işlemlerini standartlaştırarak Tapu Sicil ve Kadastro Müdürlüklerinde (Şeflikler dahil) yürütülen işlemlerin mevzuata uygun bir şekilde ve bilgisayar ortamında yürütülmesini sağlayan;

· Geliştirilen uygulama yazılımlarına dahil edilen kontrol ve uyarı mekanizmaları ile memurun yaptığı işlemle ilgili riskini minimize eden veya ortadan kaldıran;

Tapu işlemlerinizi TAKBİS internet üzerinden yapın

“TAKBİS” yani Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi ile vatandaşlar tapu ile ilgili tüm işlemlerini internet üzerinden yapabilecek. Bu sistemle yurttaşlar, herhangi bir tapu dairesine gitmeden sıra alabilecek, başka bir ilden ya da ilçeden tapusunu alıp verebilecek.

Yapılan açıklamada Türkiye’de ki tüm tapu kayıtlarının TAKBİS‘e aktarıldığı belirtildi. Bu sayede ülke genelindeki tüm tapu müdürlükleri, online olarak TAKBİS ortamında vatandaşlara hizmet verebilecek.

Peki TAKBİS’in Avantajları Nelerdir?

TAKBİS İŞBİRLİĞİ PROJESİ İMZALANDI.TAKBİS Nedir?

Türksat A.Ş. ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün yürüteceği Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) Otomasyon ve İşbirliği Projesi, 30 Haziran 2010 Çarşamba günü Ankara’da düzenlenen bir törenle imzalandı.

Törene Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir’in yanısıra Denizli Milletvekili Mehmet Yüksektepe, Bayındırlık Bakanlığı Müsteşarı Şaban Önder Kıraç, Türksat A.Ş. Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı katıldı.