Tapuda TAKBİS dönemi

GAZİPAŞA Tapu Sicil Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta itibariyle TAKBİS sistemi ile hizmet vermeye başladı. 15 ay önce Gazipaşa'da göreve başlayan Tapu Sicil Müdürü Erol Taşdemir, yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

Önce adres değiştirerek daha ferah bir çalışma ortamı sağlayan ve tüm mobilya malzemelerini yenileyerek daireye yeni bir imaj kazandıran Müdür Taşdemir'in girişimleriyle TAKBİS sistemine geçildi.

Taşdemir, yaptığı açıklamada, "Yeni bir sisteme geçtik. Geçiş döneminde zaman zaman sıkıntılar yaşanabilir ancak en geç bir ay içerisinde bu sıkıntı giderilecek. Vatandaşlarımızdan anlayışlı olmalarını istiyoruz.

Antalya Bölge Müdürlüğümüzden gelen eğitimen ise, yeni sistemle ilgili personelimizi bilgilendiriyor" dedi. Kayıtlı tapusu olan tüm vatandaşların kimlik bilgilerinin bilgisayar üzerine aktarıldığını belirten Taşdemir, on-line bilgisayar sisteminin hizmete girdiğini ifade etti.

TAKBİS sisteminin birçok faydasının olduğunu anlatan Taşdemir, “Önceden malvarlığı araştırmaları, kütük sayfalarını tek tek çevirmek suretiyle yapılıyordu. Şimdi bilgisayarın tek bir tuşuna basmak suretiyle, o vatandaşımızın neyi varsa ortaya çıkıyor.

Amacımız vatandaşın daha hızlı, daha sağlıklı daha güvenilir bir hizmet almasını sağlamak. Vatandaşların hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çok olumlu bir faaliyet olan TAKBİS sisteminde, vatandaşlarımız en iyi şekilde faydalanarak en iyi hizmeti alıyor. Yeni sistem, ilçe halkına hayırlı olsun" dedi.